پرش لینک ها

خوارزمی بزرگترین و قدیمی ترین جشنواره علمی دانش آموزی

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد ملی نخبگان

وزارت علوم و فناوری

وزارت علوم و فناوری

سازمان سنجش کشور

سازمان سنجش کشور

شروع جشنواره

از دی ماه 1402 تا خرداد 1403

پخش ویدیو

ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه

جشنواره نوجوان خوارزمی بزرگترین رویداد علمی- پژوهشی و مهارتی دانش‌آموزان دوره اول متوسطه و متوسطه دوم است كه توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود و طی آن دانش آموزان در محورهای مختلف علمی به رقابت می پردازند.

مراحل جشنواره خوارزمی

بیشترین تمركز این جشنواره، در مرحله مدرسه ای و در كلاس درس است كه با هدایت معلمان آموزش دیده از طریق ساماندهی تکالیف پروژه محور، ارزشیابی عملکردی و تشکیل انجمن های علمی- پژوهشی انجام می شود. هر انجمن، زیر نظر دبیر تخصصی ، فعالیت خود را تکمیل کرده و پس از ارزیابی آثار توسط داور مرحله مدرسه ای نماینده یا نمایندگان تیم ها كه دارای آثار با كیفیت تر هستند؛ انتخاب و به مرحله منطقه‌ای معرفی می شود. در مرحله منطقه ای نیز دانش‌آموزان به تکمیل بیشتر پروژه‌های خود و ارتقای ایده‌ها و محصولاتشان و استفاده از ظرفیت پژوهش‌سرای منطقه محل تحصیل و انجام كار گروهی و توسعه مهارت های مدیریت پروژه پرداخته و پس از ارزیابی آثارشان ، برای ورود به مرحله استانی معرفی و پس از اشتراک گذاشتن دانش و تجربه خود، به ارائه اثر می پردازند. سپس دانش‌آموزانی كه دارای اثر متفاوت بوده و بالاترین كیفیت پروژه و بیشترین توانمندی در مهارت های نرم را دارند؛ عضو هسته های دانش بنیانی شبکه یادگیری می‌شوند و با همراهی ناظران كشوری و تسهیل‌گران شبکه یادگیری در برنامه های پیشرفته كیفیت بخشی، مدیریت پروژه و مهارت های مختلف كسب و كار، مرتبط با علایق خود شركت می‌كنند.

اهداف برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی

بخش جوان جشنواره خوارزمی خود دارای دو زیرمجموعه دانش‌آموزی و دانش پژوهان و فناوران است

دانش آموزان مقطع دوم متوسطه در بخش دانش آموزی شرکت می‌کنند که سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان متولی برگزاری آن است و در رشته های برق و الکترونیک، کامپیوتر، مکانیک ، مکاترونیک، عمران و معماری، علوم زیستی و پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی ،فیزیک و نجوم، شیمی، فناوری نانو، ریاضی، زبان و ادبیات فارسی، علوم دینی و قرآن‌پژوهی، علوم اجتماعی و روان‌شناسی، هنر، سلول‌های بنیادی، علوم شناختی، هوش مصنوعی و سایر زمینه‌های علمی و هنری به رقابت می پردازند.

چطوری میتونم توی جشنواره خوارزمی
شرکت کنم؟

شما در بیناپلاس با آموزش هایی که می بینید در چالش های مربوط به آماده سازی شرکت در جشنواره های ملی شرکت می کنید و توانایی های خودتون رو در زمینه های مختلف محک می زنید و بعد از آماده شدن می تونید برای رقابت به جشنواره های ملی مثل جشنواره خوارزمی برید.

مشاهده
بکشید